Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Суддя-спікер Старовижівського районного суду Волинської області Оксана Йосипівна Хаврона взяла участь у круглому столі «Пробаційні програми. Досудова доповідь», що проведений 12 червня 2018 року Старовижівським районним судом Волинської області та Старовижівським РС філії Державної установа «Центр пробації» у Волинській області.
Метою цього заходу було обговорення сучасного стану інституту пробації, пов’язаних із ним запроваджених змін до законодавства, а також ефективних механізмів реалізації цих змін для зниження рівня злочинності.
У своєму виступі на даному заході суддя – спікер Старовижівського районного суду Волинської області увагу на тому, що відповідно до Закону України «Про пробацію» пробація – це система наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються за рішенням суду та відповідно до закону до засуджених, виконання певних видів кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого. Працівники – фахівці Органу пробації працюють з такими категоріями населення як особи, що є обвинувачені або засуджені у кримінальних провадженнях за рішеннями суду до покарань, які не пов’язані з позбавленням волі: виправні, громадські роботи, та до покарань із встановленням іспитового строку – суб’єкти пробації, а також з особами, до яких застосовані адміністративні стягнення за рішеннями суду.
Крім того, Оксана Йосипівна наголосила на важливості запровадження пробаційних програм та механізмів їх роботи в Україні, які вже давно широко застосовуються в Європі та США, однак є новими інститутами для нашої держави. Окрему увагу акцентувала на тому, що досудова доповідь – письмова інформація для суду, що характеризує обвинуваченого, - дуже важливий документ, без якого неможливо винести жодного рішення щодо обвинуваченого, а також детально зупинилася на окремих питаннях досудових доповідей та навела приклади їх застосування.
З доповіддю також виступив начальник районного сектор майор внутрішньої служби Дяк В.В., який наголосив на важливості дотримання покладених судом обов’язків на засуджених, належного проходження пробаційних програм.
Одночасно, у ході даного заходу проведено бесіди з особами, що перебувають на обліку в районному секторі, суддя – спікер О.Й. Хаврона зосередила увагу на основних положеннях Конституції України, роз’яснивши, що в Конституції закладено принцип, за яким людина, її права є основною цінністю, а держава має забезпечувати і утверджувати ці права. Покарання є заходом примусу, що застосовується від імені держави за вироком суду до особи, визнаної винною у вчиненні злочину. Мета покарання - виправлення засуджених, а також запобігання вчиненню нових злочинів як засудженими, так і іншими особами.
Тому, обов’язок засуджених відбувати покарання, а районного сектору пробації запобігти вчиненню ними повторних злочинів, та інформувати суспільство про економічну доцільність та ефективність системи альтернативних видів покарань для забезпечення безпеки громадян.
Як підсумок, учасники висловили переконання, що такі заходи є гарним фундаментом для подальшого спільного обговорення актуальних питань щодо застосування пробаційних програм і для підвищення рівня правової свідомості засуджених.
Прес служба суду